Google Pixel 9
- LZNI88737
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 9
Excellent condition Google Pixel 9 256 GB
Hello! I recently switched over to an iPhone since the rest of the family is in apple ecosystem. Originally bought from Verizon, recently paid off in full and confirmed unlocked by Verizon rep. I've also inserted a T-Mobile SIM to confirm that it is unlocked and uploaded a photo with a working non Verizon carrier. Kept in case since day 1 with screen protector. Comes with original packaging and unused cable, a case that I have been using, screen protector on the phone and an extra screen protector in the box. Battery health is at 93%. Happy to provide more information, take more pictures or answer any questions! ☺️
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Normal wear over a period of a year. Always kept in case with screen protector since day 1. Tiny mark which is hardly visible around the camera bump edge. Battery health is at 93%.
Free Shipping
- Seller ships from Astoria, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 13, 2025
- Date Updated: Feb. 17, 2026
- Date Expires: Feb. 19, 2026
- Date Closed: Feb. 17, 2026
Want to sell your Google Pixel 9?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Specs
| Capacity | 4700 mAh |
| Longevity | 24 hours |
| USB | USB-C |
| Typical 4700 mAh (minimum 4558 mAh) | |
| Fast charging (up to 55% in ~30 min with Google 45W USB-C charger, sold separately) | |
| Fast wireless charging (Qi-certified); Battery Share | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1080x2424 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch OLED (Actua); 1080 x 2424; 60–120 Hz | |
| Size | 152.8 x 72.0 x 8.5 mm; 6.0 x 2.8 x 0.3 in; 198 g; 7 oz |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 153 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 198 g 7.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...