Samsung Galaxy S10e
- LZNH73303
- Approved
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy S10e
Samsung Galaxy S10e – Black – 128GB / 6GB RAM – T-Mobile
Listing is for the device and device only.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
This Samsung Galaxy S10e is in great overall condition and has been fully tested for reliability.
• Display: Screen is in excellent shape with little to no visible blemishes or scratches.
• Body: Back of the device shows minor blemishes & surface wear from normal use—nothing that affects performance.
• Performance: Passed multiple burn-in tests with no issues detected.
• Battery: Current battery level is at 56%.
• Carrier: Device was most recently active on T-Mobile. Uncertain of carrier lock. Perfect option for T-Mobile users, especially anyone needing a working device to qualify for a trade-in promotion.
This is a clean, dependable S10e ready for its next owner. Let me know if you have any questions!
Free Shipping
- Seller ships from Blue Springs, MO
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 12, 2025
- Date Updated: Dec. 12, 2025
- Date Expires: Dec. 22, 2025
- Date Closed: Dec. 12, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S10e?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S10e Specs
| Capacity | 3100 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2280 |
| Screen Size | 146 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 435 ppi |
| Width | 70 mm 2.8 inches |
| Height | 142 mm 5.6 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 150 g 5.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...