Google Pixel 6a
$100
- LZNH62676
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Google Pixel 6a
Good
--%
Battery Health
128GB
6GB
Chalk
Verizon
GB62Z
100% Battery Health // Free charger cable // Fast shipping
Device is in good condition and is ready to be used on VERIZON. All parts are original and have been tested to work perfectly. Battery health is 100%. Purchase comes with new charger cable.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Scratches on device due to moderate usage. All original parts. Battery health is 88%. Works perfectly.
Ships from
Snellville, GA
4.5 of 5.0 stars,
668 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Snellville, GA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 12, 2025
- Date Updated: Dec. 15, 2025
- Date Expires: Dec. 22, 2025
- Date Closed: Dec. 15, 2025
Want to sell your Google Pixel 6a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 6a Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4410 mAh |
| USB | USB-C |
| 4410 mAh | |
| Fast charging up to 18W | |
| No wireless charging | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 429 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| 6.1-inch OLED, 60 Hz, Gorilla Glass 3 | |
Size and Weight
| Size | 152.2 x 71.8 x 8.9 mm |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 178 g 6.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...