Google Pixel 9a
$368
- LZNH09762
- Approved
- Featured
- Sold
Google Pixel 9a
Mint
--%
Battery Health
128GB
8GB
Obsidian
Verizon
*FREE SHIPPING* MINT CONDITION GOOGLE PIXEL 9A (VERIZON)
THIS IS A GOOGLE PIXEL 9A (VERIZON)
VERIZON ONLY
MINT CONDITION, SEE PICTURES
COMES WITH PHONE AND GENERIC TYPE C CABLE
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Englishtown, NJ
5.0 of 5.0 stars,
29964 ratings
Trusted
Seller designated trusted by Swappa staff
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from Englishtown, NJ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 12, 2025
- Date Updated: Dec. 25, 2025
- Date Expires: Jan. 18, 2026
- Date Closed: Dec. 25, 2025
Want to sell your Google Pixel 9a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9a Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5100 mAh |
| Longevity | 30 hours |
| USB | USB-C |
| Non-removable 5100 mAh; Google estimates 30+ hours (up to 100 hours with Extreme Battery Saver) | |
| Up to 23W wired fast charging | |
| 7.5W Qi wireless charging | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2424x1080 |
| Screen Size | 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch P-OLED, 1080 x 2424, 60–120Hz, HDR, up to 2700 nits peak, Gorilla Glass 3 | |
Size and Weight
| Size | 154.7 x 73.3 x 8.9 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 155 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 186 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...