Apple iPad Mini 6th Gen
- LZNG73888
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPad Mini 6th Gen
Next day shipping W/Apple Pencil & New screen protector
When purchased I’ll take the IPad to FedEx the next day and have it shipped out so it can be on your way.
-I have an extra screen protector that I will ship with the IPad so you can put on the screen when it arrives.
-Also the iPad will come with a unofficial Apple pen, it’s not an official one but it works very similar one and is as good as the real one
-Always willing to negotiate with the price
-if you have any questions please feel free to reach out
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
There is only a little scratch at the bottom right of the iPad. It’s not on the screen itself, it’s on the black border where you see it but it’s very small and hardly noticeable.
Free Shipping
- Seller ships from Long Beach, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 11, 2025
- Date Updated: Dec. 13, 2025
- Date Expires: Dec. 21, 2025
- Date Closed: Dec. 13, 2025
Want to sell your Apple iPad Mini 6th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Mini 6th Gen Specs
| Capacity | 5034 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1488x2266 |
| Screen Size | 210 mm 8.3 inches |
| Pixels Per Inch | 327 ppi |
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 195 mm 7.7 inches |
| Depth | 6 mm 0.3 inches |
| Weight | 293 g 10.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...