Google Pixel 10 Pro
- LZNG14247
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Google Pixel 10 Pro
MINT - Unlocked Pixel 10 Pro w/ Peak Design Case + Original Accessories
Mint, like-new condition Pixel 10 Pro barely used (switched to iPhone). Purchased new and unlocked directly from Google.
Has had a tempered glass screen protector, camera protector, and case installed since unboxing. Comes with all original packaging and accessories, peak design everyday case, clear case, extra screen protectors and camera protectors).
100% Battery Capacity
Will ship same day if ordered before 2pm MST.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Boulder, CO
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 11, 2025
- Date Updated: Dec. 17, 2025
- Date Expires: Dec. 21, 2025
- Date Closed: Dec. 17, 2025
Want to sell your Google Pixel 10 Pro?
Sell Similar on Swappa
Pixel 10 Pro Specs
| Capacity | 4870 mAh |
| Longevity | 24 hours |
| USB | USB-C |
| Typical 4870 mAh (minimum 4707 mAh); 24+ hour battery life (up to 100 hours with Extreme Battery Saver) | |
| Fast charging (30W USB-C PPS or higher) | |
| Qi2-certified wireless charging up to 15W (Pixelsnap) | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1280x2856 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 495 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch LTPO OLED (Super Actua), 20:9, 1280x2856, 1–120 Hz | |
| Size | 152.8 x 72.0 x 8.6 mm |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 153 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 207 g 7.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...