Apple iPhone 13 Mini
$258
- LZNF82819
- Approved
- Low Price
- Expired
Apple iPhone 13 Mini
Good
98%
Battery Health
128GB
Blue
T-Mobile
A2481
iPhone 13 mini - Excellent Condition with one minor nick
iPhone 13 mini - 98% Battery Health
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 98% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
iPhone is Excellent condition except for one minor nick on top left of the phone. Please see pictures. I have tried to take pics showing the small nick. Other than that, the iPhone is in perfect condition.
Ships from
Bloomingdale, IL
5.0 of 5.0 stars,
1 rating
Free Shipping
- Seller ships from Bloomingdale, IL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 10, 2025
- Date Updated: Dec. 21, 2025
- Date Expires: Dec. 20, 2025
- Date Closed: Dec. 21, 2025
Want to sell your Apple iPhone 13 Mini?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Mini Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2406 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 137 mm 5.4 inches |
| Pixels Per Inch | 477 ppi |
Size and Weight
| Width | 64 mm 2.5 inches |
| Height | 132 mm 5.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 141 g 5.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...