Google Pixel 9 Pro XL
- LZNF60785
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Google Pixel 9 Pro XL
Google Pixel 9 Pro XL - Obsidian Black - Verizon - 256GB - Free Shipping 👀
📱 Item Details: This Google Pixel 9 Pro XL came from a dealer's live demo inventory. It has never been activated with the carrier. It has been reset. It is not unlocked and can only be used with Verizon Wireless (No contract required) . No other carrier. After 60 days of use, the carrier will remove the SIM restriction, unlocking the phone for use on all networks. Can be activated by calling in to Verizon or going to corporate store. Comes as shown with OEM charge cord.
Big premium display — It sports a 6.8-inch LTPO OLED “Super Actua” screen with a 1–120 Hz refresh rate and high resolution (2992 × 1344 px).
Strong performance under the hood — Powered by Google’s Tensor G4 chip with 16 GB RAM, and storage of 256GB.
Excellent cameras — Triple rear camera setup: 50 MP main + 48 MP ultrawide + 48 MP telephoto (5× optical zoom), plus a 42 MP front camera. Great for both photos and videos.
Battery life & charging — Big 5060 mAh battery, with fast wired and wireless charging
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No scratches, marks or wear.
Free Shipping
- Seller ships from Sylvania, OH
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 10, 2025
- Date Updated: Dec. 12, 2025
- Date Expires: Dec. 20, 2025
- Date Closed: Dec. 12, 2025
Want to sell your Google Pixel 9 Pro XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Pro XL Specs
| Capacity | 5060 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion 5060 mAh (typical) | |
| Qi wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1344x2992 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 486 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.8-inch LTPO OLED (Super Actua), 120 Hz, HDR10+ | |
| Size | 162.8 x 76.6 x 8.5 mm |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 221 g 7.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...