Apple iPhone 11
$109
- LZNE77462
- Approved
- Sold
Apple iPhone 11
Good
80%
Battery Health
128GB
Purple
Straight Talk
A2111
iPhone 11 128G Purple - Great Condition
iPhone 11 128G in great condition. No cracks or scratches. Always kept in a case with a screen protector. Camera works fine. Battery health is 80%. Nothing wrong with the phone. Power cord not included.
Straight Talk
- Carrier compatible with Straight Talk
-
Compatible carriers:
- • Straight Talk
Battery Health
- 80% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No damage. Works fine. No cracks.
Ships from
Troy, OH
5.0 of 5.0 stars,
1 rating
Free Shipping
- Seller ships from Troy, OH
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 9, 2025
- Date Updated: Dec. 19, 2025
- Date Expires: Jan. 17, 2026
- Date Closed: Dec. 19, 2025
Want to sell your Apple iPhone 11?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3110 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | Lightning |
| Up to 50% charge in 30 minutes | |
| Qi | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Liquid Retina HD display | 326 ppi | |
Size and Weight
| Size | 2.98in x 5.94in x 0.33in |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...