Apple iPhone Air
- LZNE55922
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone Air
Brand New Apple iPhone Air – 6.5", 256GB – Unlocked – Space Black – Sealed
Description:
Selling a brand new, unopened, factory-sealed Apple iPhone Air (6.5") in Space Black with 256GB of storage.
This device is factory unlocked, so it will work with any U.S. or international carrier right out of the box.
Condition:
100% brand new
Never opened, never activated
Factory seal intact
Clean, ready for immediate activation
Specs:
Model: Apple iPhone Air
Color: Space Black
Storage: 256GB
Carrier: Factory Unlocked
Screen Size: 6.5"
What’s Included:
Factory-sealed iPhone Air
Original box (never opened)
This device is guaranteed authentic. Ships fast, secure, and tracked.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Aubrey, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 9, 2025
- Date Updated: Dec. 10, 2025
- Date Expires: Dec. 19, 2025
- Date Closed: Dec. 10, 2025
Want to sell your Apple iPhone Air?
Sell Similar on Swappa
iPhone Air Specs
| Longevity | 27 hours |
| USB | USB-C |
| Up to 27 hours video playback; built-in rechargeable lithium-ion battery | |
| Fast-charge: up to 50% in 30 min with 20W+ adapter (USB-C) or 30W+ with MagSafe Charger | |
| MagSafe up to 20W; Qi2 up to 20W | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2736x1260 |
| Screen Size | 166 mm 6.6 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.5-inch Super Retina XDR OLED; ProMotion up to 120Hz; Always-On; 2736x1260 at 460 ppi | |
| Size | 156.2 x 74.7 x 5.64 mm |
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 156 mm 6.2 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 165 g 5.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...