Google Pixel 9
$459
- LZNE49455
- Approved
- Sold
Google Pixel 9
Mint
--%
Battery Health
128GB
12GB
Obsidian
Mint Mobile
G2YBB
Unused, New but opened to insert SIM to register with MINT to unlock
This was my backup phone to my Pro that has never been used. ZERO scratches never really left the paper protector for more than a few minutes. Setup once to ensure it was unlocked on WIFI. Was going to be "upgrade for wife" if needed but she is still happy with her Pixel 8.
Mint Mobile
- Carrier compatible with Mint Mobile
- Compatible with Mint, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • Mint Mobile
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Livermore, CA
5.0 of 5.0 stars,
1 rating
Free Shipping
- Seller ships from Livermore, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 9, 2025
- Date Updated: Dec. 19, 2025
- Date Expires: Jan. 17, 2026
- Date Closed: Dec. 19, 2025
Want to sell your Google Pixel 9?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4700 mAh |
| Longevity | 24 hours |
| USB | USB-C |
| Typical 4700 mAh (minimum 4558 mAh) | |
| Fast charging (up to 55% in ~30 min with Google 45W USB-C charger, sold separately) | |
| Fast wireless charging (Qi-certified); Battery Share | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1080x2424 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch OLED (Actua); 1080 x 2424; 60–120 Hz | |
Size and Weight
| Size | 152.8 x 72.0 x 8.5 mm; 6.0 x 2.8 x 0.3 in; 198 g; 7 oz |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 153 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 198 g 7.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...