Google Pixel 7a
- LZND75624
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Google Pixel 7a
Pixel 7a Unlocked 128GB Charcoal
Screen is in very Good, nearly Mint condition, always had a screen protector on phone. Body is in Good condition, always used a case. Some surface scratches on upper and lower back of phone - does not affect function in any way. See images for actual condition.
Battery health is at 90%. See screenshot from testing app.
No battery issues, but phone is eligible for Google Battery Swap program (if ever needed in the future). See screenshot.
Includes Spigen Pixel 7a black TPE case in Good condition as well as 3 remaining unused protective screen covers (plus 4 back camera covers). Original box/accessories and charging cord included.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Mint, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Screen is in very Good, nearly Mint condition, always had a screen protector on phone. Body is in Good condition, always used a case. Some surface scratches on upper and lower back of phone - does not affect function in any way. See images for actual condition.
Free Shipping
- Seller ships from Oreland, PA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 8, 2025
- Date Updated: Dec. 31, 2025
- Date Expires: Jan. 7, 2026
- Date Closed: Dec. 31, 2025
Want to sell your Google Pixel 7a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 7a Specs
| Capacity | 4385 mAh |
| USB | USB-C |
| 4385 mAh (non-removable) | |
| Fast wired charging (up to 18W) | |
| Qi wireless charging (up to 7.5W) | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 431 ppi |
| Refresh Rate | 90 Hz |
| 6.1-inch OLED, 90 Hz, HDR, 1080 x 2400 | |
| Size | 152.0 x 72.9 x 9.0 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...