Samsung Galaxy S22
- LZND30720
- Approved
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy S22
Still works great! No cracks
It's been a great phone. Everything works great. Only minor light where around the edges and a few very fine scratches on the screen. Had a screen protector on most of the time. I decided to try out a pixel. It was originally a Tmobile phone, but I unlocked I had Tmobile unlock it when I switched to US Mobile.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Light wear around the edges and some very light scratches on the screen.
Free Shipping
- Seller ships from Mohnton, PA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 8, 2025
- Date Updated: Jan. 5, 2026
- Date Expires: Jan. 16, 2026
- Date Closed: Jan. 5, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S22?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Specs
| Capacity | 3700 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 146 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 168 g 5.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...