Apple iPhone SE 3rd Gen 2022
- LZNC58810
- Approved
- Sold
Apple iPhone SE 3rd Gen 2022
Like New Unlocked iPhone SE 2022 256GB Starlight w/ Unopened Accessories Ideal for Collection
Purchased in November 2024 at Apple Carnegie Library in DC. This iPhone has been used very lightly and has spent almost all of its time stored safely in a drawer as a backup device. It has never been a daily driver. The phone is in excellent overall condition and works perfectly. Ideal for collectors or anyone looking for a near-mint, gently kept unit. All original accessories are included and unopened, and I will also include a MagSafe-compatible case as a bonus.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Battery Health
- 99% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Swarthmore, PA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 7, 2025
- Date Updated: Dec. 7, 2025
- Date Expires: Dec. 17, 2025
- Date Closed: Dec. 7, 2025
Want to sell your Apple iPhone SE 3rd Gen 2022?
Sell Similar on Swappa
iPhone SE 3rd Gen 2022 Specs
| Capacity | 2018 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 120 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
| Width | 67 mm 2.7 inches |
| Height | 138 mm 5.5 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 144 g 5.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...