Google Pixel 9a
$340
- LZNC44201
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 9a
Mint
--%
Battery Health
128GB
8GB
Iris
Unlocked
Mint Google Pixel 9a Iris 128GB + Tech21 EvoLite Clear Case + MagSafe Adapter
Mint condition Google Pixel 9a in Iris with 128GB of storage and 8GB of RAM. Phone comes with tempered glass screen protector (installed directly after unboxing), Tech21 EvoLite Clear case with MagSafe adapter, original box and accessories.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Marietta, GA
5.0 of 5.0 stars,
30 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Marietta, GA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 6, 2025
- Date Updated: Dec. 20, 2025
- Date Expires: Dec. 27, 2025
- Date Closed: Dec. 20, 2025
Want to sell your Google Pixel 9a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9a Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5100 mAh |
| Longevity | 30 hours |
| USB | USB-C |
| Non-removable 5100 mAh; Google estimates 30+ hours (up to 100 hours with Extreme Battery Saver) | |
| Up to 23W wired fast charging | |
| 7.5W Qi wireless charging | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2424x1080 |
| Screen Size | 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch P-OLED, 1080 x 2424, 60–120Hz, HDR, up to 2700 nits peak, Gorilla Glass 3 | |
Size and Weight
| Size | 154.7 x 73.3 x 8.9 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 155 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 186 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...