Samsung Galaxy S22 Ultra
- LZNC21954
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy S22 Ultra
1-Owner, no water damage, good battery health, no screen burn
Great Christmas Gift
Pristine condition, no signs of wear and tear
Phone only
1 owner only;
No water damage;
Good battery health;
No screen burn;
Always stored in full body case and screen protector.
This was my mom's phone and recently upgraded, hence selling this one. Otherwise she would still be using this one. I actually like the camera features of this model over the newer ones.
You will not be disappointed in this above average phone. Buy with confidence that you will get a good quality, reliable unit.
Thank you for looking. I hope we can do business. I will ship right away.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
There is no damage. If I would be allowed, I would call this phone Mint but I have to list it as Good. This phone as you can see from the photos is in perfect condition.
Free Shipping
- Seller ships from Rio Rancho, NM
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 7, 2025
- Date Updated: Dec. 16, 2025
- Date Expires: Dec. 17, 2025
- Date Closed: Dec. 16, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S22 Ultra?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Ultra Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 20 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3088 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 501 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 229 g 8.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...