Apple iPhone 15 Pro
- LZNB75407
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 15 Pro
Includes used Torras case.
Very nice iPhone 15 Pro in very good (near excellent) condition.
Phone states model Number is MTQQ3LL/A
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 89% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No damage sustained. Kept in case. Screen has a couple of very small surface scratches that are only visible when the screen is dark/black. Edges of phone has very minimal signs of wear. Back of phone and camera lenses show little to no signs of wear. Phone really is in very good condition. Owned by an older adult who babied it. Never dropped in water, etc.
Free Shipping
- Seller ships from Ypsilanti, MI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 6, 2025
- Date Updated: Jan. 23, 2026
- Date Expires: Jan. 27, 2026
- Date Closed: Jan. 23, 2026
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...