Google Pixel 7
- LZNB41584
- Approved
- Low Price
- Expired
Google Pixel 7
Good Condition Google Pixel 7 SIM Unlocked, Bootloader Unlockable, Barely Used!
For sale is a good condition Google Pixel 7 in lemongrass. In overall good condition, it has some minor scratches on the top right side of the screen that can be seen in the photos. The scratches are very superficial and cannot be seen when the phone is in use. The original box and accessories are included and unused. Originally purchased from Xfinity Mobile. The bootloader can be unlocked, but has never been unlocked. Battery health shows 95% via the AccuBattery app and has 81 charge cycles. The SIM is unlocked for use on all networks.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor scratches on top right side of screen
Free Shipping
- Seller ships from Orange Park, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 6, 2025
- Date Updated: Feb. 13, 2026
- Date Expires: Feb. 12, 2026
- Date Closed: Feb. 13, 2026
Want to sell your Google Pixel 7?
Sell Similar on Swappa
Pixel 7 Specs
| Capacity | 4355 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion; typical 4355 mAh (minimum 4270 mAh) | |
| Fast charging (USB-PD 3.0 PPS) | |
| Qi-certified wireless charging; Battery Share (reverse wireless charging) | |
| Screen Tech | AMOLED |
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 416 ppi |
| Refresh Rate | 90 Hz |
| 6.3 in FHD+ OLED/AMOLED, 1080x2400, up to 90 Hz, 416 ppi | |
| Size | 155.6 x 73.2 x 8.7 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 156 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 197 g 6.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...