Google Pixel 5
- LZNA55439
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 5
Google Pixel 5 (128gb, Just Black)
For sale is my personal Google Pixel 5 (128GB, Just Black). I am the original owner and have recently upgraded, so I no longer need this device.
Condition:
• Case Kept: This phone has lived in a case its entire life.
• Screen/Body: Excellent condition. (Please see photos for verification).
• Functionality: Works perfectly. Battery life is solid, cameras are sharp, and it runs Android 14 smoothly.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Textnow, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Simple Mobile
- • Straight Talk
- • Ting
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Phone lived in a case its entire life. Minor wear and tear on the device
Free Shipping
- Seller ships from Austin, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 5, 2025
- Date Updated: Dec. 6, 2025
- Date Expires: Dec. 15, 2025
- Date Closed: Dec. 6, 2025
Want to sell your Google Pixel 5?
Sell Similar on Swappa
Pixel 5 Specs
| Capacity | 4000 mAh |
| Longevity | 48 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, Qi reverse | |
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 151 mm 5.9 inches |
| Pixels Per Inch | 437 ppi |
| Width | 70 mm 2.8 inches |
| Height | 145 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 151 g 5.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...