Samsung Galaxy S22 Plus
- LZMY63889
- Approved
- Canceled
Samsung Galaxy S22 Plus
EXCELLENT CONDITION ⭐5G⭐ Samsung Galaxy S22 PLUS 5G 256GB Phone T-MOBILE UNLOCKED CLEAR TO ACTIVATE
Fully functional Samsung Galaxy S22 PLUS 256GB 5G T-MOBILE
Phone also UNLOCKED for all networks
EXCELLENT CONDITION
IMEI READY FOR ACTIVATION!
Shipped out fast next day to USA addresses ONLY!
OPTIONAL Express Mail shipping (1-2 DAYS) INVOICE SENT
PayPal payment with a verified address
Cancellations or address changes with PayPal refund incur 3.5% seller fee
Returns accepted within 30 days.
Shipping fee not refundable on non-defective returns
Thank you
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
EXCELLENT condition with very minor visible
Glass looks excellent
Free Shipping
- Seller ships from Maspeth, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 3, 2025
- Date Updated: Dec. 17, 2025
- Date Expires: Jan. 11, 2026
- Date Closed: Dec. 17, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S22 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Plus Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 19 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 167 mm 6.6 inches |
| Pixels Per Inch | 390 ppi |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 157 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 196 g 6.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...