Google Pixel 8a
- LZMX60499
- Approved
- Canceled
Google Pixel 8a
9/10 Condition - Paid Off & Ready for Activation - Ships ASAP
Google Pixel 8a (128GB) in Obsidian Black. T-Mobile model,fully unlocked by the carrier, compatible with all major US carriers.
Condition & History:
• Cosmetic Condition: Very Good [minor scratches on front glass. Always kept in a case.]
• Functionality: 100% functional.
Cameras, battery, and speakers work perfectly.
• Battery Health: Holds a charge great; excellent
• Ownership: I am the original owner. The device is fully paid off and has a Clean ESN/IMEI.
What’s Included:
• Google Pixel 8a Device
• Brand New Speck Case
• Several Cases Of Various Types
Shipping & Terms:
• Device has been factory reset and removed from my Google Account.
• I ship within [24 hours] of payment via [USPS/UPS] with tracking.
Please check the attached photos for a closer look at the condition. Feel free to comment with any questions!
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
The front glass has some micro scratches but they do not affect the appearance of the phone. The phone has a clean IMEI and has lived in a case ever since I purchased it.
Free Shipping
- Seller ships from Silver City, NM
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 2, 2025
- Date Updated: Dec. 8, 2025
- Date Expires: Jan. 5, 2026
- Date Closed: Dec. 8, 2025
Want to sell your Google Pixel 8a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 8a Specs
| Capacity | 4492 mAh |
| USB | USB-C |
| 4492 mAh; up to 18W wired charging; Qi wireless charging | |
| Up to 18W wired charging | |
| Qi wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 430 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.1-inch OLED, 2400x1080, up to 120Hz, HDR | |
| Size | 152.1 x 72.7 x 8.9 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 188 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...