Apple iPhone 15 Pro Max
$618
- LZMX13569
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 15 Pro Max
Mint
88%
Battery Health
512GB
Blue
Verizon
A2849
PERFECT/MINT iPhone 15 Pro Max 512 GB, Midnight Blue, UNLOCKED (originially VZN)
Includes Box, Perfect Condition, No Physical Flaws, Works Perfectly – Condition is *Mint* but priced below all equivalent phones in "Good" Condition - iOS 26.1 - Never Used Without Both A Case + Screen Protector. See Reviews.
Battery Health
- 88% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Washington, DC
5.0 of 5.0 stars,
4 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Washington, DC
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 2, 2025
- Date Updated: Dec. 15, 2025
- Date Expires: Jan. 10, 2026
- Date Closed: Dec. 15, 2025
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4422 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 221 g 7.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...