Apple iPhone 14 Pro Max
$385
- LZMU92630
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 14 Pro Max
Good
82%
Battery Health
128GB
Purple
Verizon
A2651
Unlocked iPhone 14 Pro Max in pristine condition
Unlocked iPhone 14 Pro Max. Excellent condition with very minor wear and tear.
Battery Health
- 82% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor scrape on bottom right of screen less than dime size. Few super small scrapes. Not visible while using. No other visible signs of use.
Ships from
Seneca, SC
5.0 of 5.0 stars,
4 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Seneca, SC
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 29, 2025
- Date Updated: Jan. 6, 2026
- Date Expires: Jan. 20, 2026
- Date Closed: Jan. 6, 2026
Want to sell your Apple iPhone 14 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4323 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 240 g 8.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...