Apple iPad Pro 11" 2018
- LZMU24614
- Approved
- Low Price
- Canceled
Apple iPad Pro 11" 2018
Apple iPad Pro 11" 2018 In Excellent Condition
2018 iPad Pro 11” with 64 GB of storage in space gray. Factory refurbished. iPad is in excellent condition and would be listed as mint condition if not for minor blemishes on case around the camera lens. Includes original USB-C power charger and cable. iOS 26.1 preinstalled. Includes original packaging.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Excellent condition. Tiny bit of wear on aluminum case around camera lens. Screen has no visible scratches or blemishes.
Free Shipping
- Seller ships from Chicago, IL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 29, 2025
- Date Updated: Dec. 13, 2025
- Date Expires: Dec. 20, 2025
- Date Closed: Dec. 13, 2025
Want to sell your Apple iPad Pro 11" 2018?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 11" 2018 Specs
| Capacity | 7812 mAh |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1668x2388 |
| Screen Size | 280 mm 11.0 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 179 mm 7.0 inches |
| Height | 248 mm 9.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 468 g 16.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...