Apple iPhone 15 Pro
- LZMT76133
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 15 Pro
Unlocked Babied iPhone 15 pro 512gb, bullstrap leather case, original box, 2x screen protect
Unlocked iPhone 15 pro 512gb in Black Titanium - Includes original box, unused OEM USB-C cord, a 1-2 month old bullstrap brown leather case in pretty good shape, two new glass screen protectors. Always babied, cased and screen protected since birth, never opened or worked on. Battery health is 78% is all that is wrong with it, ~$100 fix for a new battery. Verizon has stated that this phone isn't locked to any carrier.
Battery Health
- 78% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Kennesaw, GA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 28, 2025
- Date Updated: Dec. 13, 2025
- Date Expires: Jan. 12, 2026
- Date Closed: Dec. 13, 2025
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...