Samsung Galaxy S20 FE 5G
- LZMT07610
- Approved
- Low Price
- Canceled
Samsung Galaxy S20 FE 5G
Unlocked S20 FE 5G
Model is actually SM-G781V as I got it from Verizon, but it is carrier unlocked. No scratches on glass or dents. Used a screen protector and case. Ships with case and sim ejector.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
According to Swappa, the charging port discoloration is what disqualifies it from being in Mint condition. However, it charges fine, no issues with charging.
Free Shipping
- Seller ships from Broken Arrow, OK
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 28, 2025
- Date Updated: Nov. 29, 2025
- Date Expires: Dec. 8, 2025
- Date Closed: Nov. 29, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S20 FE 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S20 FE 5G Specs
| Capacity | 4500 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 164 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 405 ppi |
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 190 g 6.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...