Google Pixel 9a
- LZMS59926
- Approved
- Featured
- Sold
Google Pixel 9a
Mint 10/10 Condition - Includes 1 Case and 2 Screen Protectors
Device is in pristine 10/10 condition, it was used as a secondary device for 6 months and was in a case and had a screen protector on the entire time. This device is unlocked but was required to be listed as Verizon by Swappa as it was not originally factory unlocked.
Battery health is 100%
Listing includes:
-Google Pixel 9a
-Gently used Spigen Clear MagSafe Case
-(2) glass screen protectors
I ship day of or day after via USPS Priority Mail.
Please note that the price listed is the lowest I am willing to sell at, so don't worry about offering in the comments.
Thank you!
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Cincinnati, OH
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 26, 2025
- Date Updated: Nov. 28, 2025
- Date Expires: Dec. 6, 2025
- Date Closed: Nov. 28, 2025
Want to sell your Google Pixel 9a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9a Specs
| Capacity | 5100 mAh |
| Longevity | 30 hours |
| USB | USB-C |
| Non-removable 5100 mAh; Google estimates 30+ hours (up to 100 hours with Extreme Battery Saver) | |
| Up to 23W wired fast charging | |
| 7.5W Qi wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2424x1080 |
| Screen Size | 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch P-OLED, 1080 x 2424, 60–120Hz, HDR, up to 2700 nits peak, Gorilla Glass 3 | |
| Size | 154.7 x 73.3 x 8.9 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 155 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 186 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...