Apple iPhone 11
- LZMS14103
- Approved
- Low Price
- Canceled
Apple iPhone 11
Trusted seller: iphone11 black 64GB fully unlocked.
We ship same day if you make your order before 3pm
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Mint, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Battery Health
- 72% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
The lcd has 2 moderate scratches but back and frame are good.Everything is original.
Seller Listing Addendum
Clean ESN and No account lock and reset to its Factory settings.
Comes with a USB Cable.
Local pickup is available in Tarpon Springs, FL
Free Shipping
- Seller ships from Palm Harbor, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
We will ship by USPS same day before 2:00 PM EST to a confirmed Paypal address only.
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
Returns: If item is defective upon receipt, please let us know within 3 days after delivery.
Buyer must upload pictures of any issues as so we can verify.
If there was no issue with the phone and the buyer change his/her mind, a 20% restocking fee will be applied.
PLEASE NOTE: We record all IMEI/serial numbers for every sale. If a device is returned with an IMEI/serial number that does not match or if a device is returned with any replaced parts, your item will be returned to sender. We will also report any fraud to the proper authorities including our local police department, PayPal, Swappa, United States Postal Service and the Internet Crime Complaint Center (IC3).
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 27, 2025
- Date Updated: Dec. 7, 2025
- Date Expires: Jan. 5, 2026
- Date Closed: Dec. 7, 2025
Want to sell your Apple iPhone 11?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Specs
| Capacity | 3110 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | Lightning |
| Up to 50% charge in 30 minutes | |
| Qi | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Liquid Retina HD display | 326 ppi | |
| Size | 2.98in x 5.94in x 0.33in |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...