Google Pixel 8a
$160
- LZMQ54510
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 8a
Good
--%
Battery Health
128GB
8GB
Obsidian
Verizon
G8HHN
mmWave 5G
Seller Listing Description
Order made after thanksgiving will be shipped out on 12/06. Sorry for the inconvenience!
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Tiny scuffs on the outer edge of the screen.
Ships from
Milpitas, CA
5.0 of 5.0 stars,
14 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Milpitas, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 25, 2025
- Date Updated: Dec. 4, 2025
- Date Expires: Dec. 5, 2025
- Date Closed: Dec. 4, 2025
Want to sell your Google Pixel 8a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 8a Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4492 mAh |
| USB | USB-C |
| 4492 mAh; up to 18W wired charging; Qi wireless charging | |
| Up to 18W wired charging | |
| Qi wireless charging | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 430 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.1-inch OLED, 2400x1080, up to 120Hz, HDR | |
Size and Weight
| Size | 152.1 x 72.7 x 8.9 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 188 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...