Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
- LZMQ29472
- Approved
- Low Price
- Canceled
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
Samsung Galaxy S21 Ultra 128GB Black SM-G998U (AT&T) - Excellent
All function of phone is tested and working
The screens of the device is in excellent condition
Body is in excellent condition
The device has been thoroughly tested, cleaned, factory reseted. Ready for new setup.
The device is ready to be activated on the AT&T/Cricket network. It cannot be unlocked for use on other carriers. Please do not purchase if you are looking to unlock or use on any other network besides the AT&T/Cricket network.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
The screens of the device is in excellent condition
Body is in excellent condition
Free Shipping
- Seller ships from San Jose, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 25, 2025
- Date Updated: Dec. 4, 2025
- Date Expires: Dec. 5, 2025
- Date Closed: Dec. 4, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S21 Ultra 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S21 Ultra 5G Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3200 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 516 ppi |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 165 mm 6.5 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 227 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...