Google Pixel 9a
$331
- LZMQ21357
- Approved
- Low Price
- Canceled
Google Pixel 9a
Good
--%
Battery Health
128GB
8GB
Iris
Verizon
Google Pixel 9a UNLOCKED
Pixel 9a
Good condition
Ships same day of purchase!
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Very minor surface scratches
Ships from
Dearborn, MI
5.0 of 5.0 stars,
79 ratings
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from Dearborn, MI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 24, 2025
- Date Updated: Jan. 4, 2026
- Date Expires: Jan. 13, 2026
- Date Closed: Jan. 4, 2026
Want to sell your Google Pixel 9a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9a Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5100 mAh |
| Longevity | 30 hours |
| USB | USB-C |
| Non-removable 5100 mAh; Google estimates 30+ hours (up to 100 hours with Extreme Battery Saver) | |
| Up to 23W wired fast charging | |
| 7.5W Qi wireless charging | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2424x1080 |
| Screen Size | 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch P-OLED, 1080 x 2424, 60–120Hz, HDR, up to 2700 nits peak, Gorilla Glass 3 | |
Size and Weight
| Size | 154.7 x 73.3 x 8.9 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 155 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 186 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...