Apple iPhone 14 Pro
$418
- LZMO23890
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 14 Pro
Mint
--%
Battery Health
256GB
Gold
Unlocked
A2650
Unused iPhone 14 Pro GOLD. Perfect condition
This iPhone 14 Pro 256GB Gold has never been used. It is still in its original packaging, although the box has been opened. Everything in the box is in perfect condition. Phone is unlocked, not attached to any carrier.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Textnow, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Raleigh, NC
5.0 of 5.0 stars,
1 rating
Free Shipping
- Seller ships from Raleigh, NC
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 22, 2025
- Date Updated: Nov. 24, 2025
- Date Expires: Dec. 2, 2025
- Date Closed: Nov. 24, 2025
Want to sell your Apple iPhone 14 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Pro Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3200 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 148 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 206 g 7.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...