Apple iPhone 14 Pro Max
$412
- LZMN16961
- Approved
- Low Price
- Expired
Apple iPhone 14 Pro Max
Good
80%
Battery Health
128GB
Silver
AT&T
A2651
iPhone 14 Pro Max 128GB
Corners do have some of the paint missing from being in and out of pockets. Nothing crazy. Has always had a drop safe case and screen protector.
Battery Health
- 80% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Corner of iPhone does have some wear on it from being in and out of pocket
Ships from
Toledo, OH
5.0 of 5.0 stars,
6 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Toledo, OH
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 22, 2025
- Date Updated: Dec. 31, 2025
- Date Expires: Dec. 31, 2025
- Date Closed: Dec. 31, 2025
Want to sell your Apple iPhone 14 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4323 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 240 g 8.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...