Google Pixel 9
- LZMM97273
- Approved
- Low Price
- Canceled
Google Pixel 9
Near Mint Condition Google Pixel 9 | Warranty Dec 15 2025 | Included Ballistic Case
Up for sale is a Google Pixel 9 in pristine condition. This device was purchased brand new and has been meticulously cared for in a professional office environment and always lightly used with the included Ballistic case.
Why buy this specific unit?
Peace of Mind: Active Google Warranty valid through December 15, 2025.
Battery Health: I am a battery enthusiast; this phone was strictly limited to an 80% charge cycle to maximize battery longevity. It holds a charge like the day it was unboxed.
Protection: Always housed in a Ballistic Falcon military-grade case, which is included for free.
Complete Package: Includes the factory original box and the original Google USB-C cable (never used/still in wrapper).
The camera takes phenomenal photos and the phone performs flawlessly.
Buy it now before its gone!
All Sales Final. No buyers remorse returns sorry! Has remainder of Google Warranty thru December 15, 2025
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Phone is in excellent condition,always stored and used in included ballistic military grade case, very light micro abrasions on screen, only noticeable under direct light with a super cleaned screen at a certain angle. Abrasions do not catch a finger nail.
Free Shipping
- Seller ships from Port Charlotte, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 20, 2025
- Date Updated: Nov. 24, 2025
- Date Expires: Nov. 30, 2025
- Date Closed: Nov. 24, 2025
Want to sell your Google Pixel 9?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Specs
| Capacity | 4700 mAh |
| Longevity | 24 hours |
| USB | USB-C |
| Typical 4700 mAh (minimum 4558 mAh) | |
| Fast charging (up to 55% in ~30 min with Google 45W USB-C charger, sold separately) | |
| Fast wireless charging (Qi-certified); Battery Share | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1080x2424 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch OLED (Actua); 1080 x 2424; 60–120 Hz | |
| Size | 152.8 x 72.0 x 8.5 mm; 6.0 x 2.8 x 0.3 in; 198 g; 7 oz |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 153 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 198 g 7.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...