Google Pixel 8a
$258
- LZMM79342
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 8a
Mint
--%
Battery Health
128GB
8GB
Obsidian
Unlocked
GKV4X
Sub-6 5G
Google Pixel 8A Obsidian 128GB Like New
Google Pixel 8A for sell in like new condition. Phone was always in case ensuring no dents or dings. Phone was rarely used and has no scratches on the screen. Obsidian color with a massive 128GB of storage space!
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Omaha, NE
Free Shipping
- Seller ships from Omaha, NE
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 21, 2025
- Date Updated: Nov. 28, 2025
- Date Expires: Dec. 1, 2025
- Date Closed: Nov. 28, 2025
Want to sell your Google Pixel 8a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 8a Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4492 mAh |
| USB | USB-C |
| 4492 mAh; up to 18W wired charging; Qi wireless charging | |
| Up to 18W wired charging | |
| Qi wireless charging | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 430 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.1-inch OLED, 2400x1080, up to 120Hz, HDR | |
Size and Weight
| Size | 152.1 x 72.7 x 8.9 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 188 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...