Apple iPhone 15 Pro
- LZMM66442
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 15 Pro
Excellent condition iPhone 15 Pro with multiple cases *FREE SHIPPING*
This is actually the natural Titanium color but it wasn’t an option to select. This is a fantastic phone. Excellent condition with no obvious signs of wear. Works perfectly and still at 91% battery health. I just decided to upgrade. It comes with a RokForm case, 2 UAG cases and a random cheap case. Also included is 2 extra screen protectors and the apple braided usb c. I do not have a block for it though.
Battery Health
- 91% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
It’s in excellent condition. No dings dents or cracks/scratches. I hesitate saying anything is pristine.
Free Shipping
- Seller ships from Durango, CO
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 21, 2025
- Date Updated: Nov. 21, 2025
- Date Expires: Dec. 1, 2025
- Date Closed: Nov. 21, 2025
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...