Apple iPhone 13 Pro Max
- LZMM65410
- Approved
- Low Price
- Expired
Apple iPhone 13 Pro Max
The iPhone 13 Pro Max
Display: 6.7-inch Super Retina XDR with ProMotion technology (up to 120Hz)
Processor: A15 Bionic chip
Camera: Triple 12MP Pro camera system (telephoto, wide, ultra wide)
Battery: Up to 28 hours of video playback
Charging: MagSafe wireless charging up to 15W
Storage: Available in 128GB, 256GB, 512GB, and 1TB
Connectivity: 5G, Wi-Fi, Bluetooth
Biometrics: Face Recognition
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 85% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Nothing really noticeable great shape
Free Shipping
- Seller ships from Carson City, NV
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 21, 2025
- Date Updated: Dec. 2, 2025
- Date Expires: Dec. 1, 2025
- Date Closed: Dec. 2, 2025
Want to sell your Apple iPhone 13 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Pro Max Specs
| Capacity | 4352 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1284x2778 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 240 g 8.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...