Apple iPad Mini 6th Gen
- LZMM21861
- Approved
- Low Price
- Canceled
Apple iPad Mini 6th Gen
iPad Mini with Apple Pencil 2 & Cases
Selling my lightly used iPad Mini 6 (6th Gen, Starlight Color) in mint condition. This is the full bundle with original boxes for both the iPad Mini and the Apple Pencil 2—great for resale value!
iPad Specs: 64GB, Wi-Fi Only
Accessories Included:
Apple Pencil (2nd Generation)
Original USB-C Charger and Cable
1x Black Folio Case (Great for protection!)
Everything is fully functional, factory reset, and ready to ship. You won't find a cleaner, more complete setup!
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor wear and tear
Free Shipping
- Seller ships from Ishpeming, MI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 21, 2025
- Date Updated: Nov. 25, 2025
- Date Expires: Dec. 1, 2025
- Date Closed: Nov. 25, 2025
Want to sell your Apple iPad Mini 6th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Mini 6th Gen Specs
| Capacity | 5034 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1488x2266 |
| Screen Size | 210 mm 8.3 inches |
| Pixels Per Inch | 327 ppi |
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 195 mm 7.7 inches |
| Depth | 6 mm 0.3 inches |
| Weight | 293 g 10.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...