Google Pixel 9 Pro XL
- LZML18238
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 9 Pro XL
⚡️ Powerhouse: Pixel 9 Pro XL (256GB, Porcelain) - Unlocked & Ready! +SCREEN PROTECTOR+ 3 CASES
Don't miss the chance to own the incredible Google Pixel 9 Pro XL with massive 256GB storage, presented in absolutely mint condition.
This flagship device has been meticulously cared for, showing virtually zero signs of use—it looks and performs as if it were just unboxed.
You'll experience the full power of the Google Tensor G4 processor and 16GB of RAM without any of the wear and tear of a typical used phone.
It boasts an expansive 6.8-inch Super Actua Display and an unparalleled triple-rear camera system with up to 30x Super Res Zoom, all while enjoying the pure, clean experience of the latest Android OS and Google’s cutting-edge AI features like Gemini. Skip the brand-new price tag and get a truly flawless, top-tier smartphone that's ready to go.
Comes with unused screen protector, OEM Google white case, transparent magnetic case, blue minimalist case, original Google OEM box and charging cable.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Gurnee, IL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 20, 2025
- Date Updated: Nov. 21, 2025
- Date Expires: Nov. 30, 2025
- Date Closed: Nov. 21, 2025
Want to sell your Google Pixel 9 Pro XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Pro XL Specs
| Capacity | 5060 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion 5060 mAh (typical) | |
| Qi wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1344x2992 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 486 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.8-inch LTPO OLED (Super Actua), 120 Hz, HDR10+ | |
| Size | 162.8 x 76.6 x 8.5 mm |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 221 g 7.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...