Apple iPhone 15
- LZMI67428
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 15
iPhone 15 AT&T, 128GB, black, gently used
99% battery health! This was a work phone that was only used for email and photos.
The phone comes with a black Spigen silicone case.
The dings around the border were probably created when a piece of dirt or lint got under the phone case. The phone is in excellent condition! The screen is still bright and beautiful, and spent most of its life sleeping on a table.
Battery Health
- 99% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
There are some pin-sized nicks around the border of the phone. There is a minor scratch on the glass that I cannot capture on camera. I can feel it with my fingernail, but never noticed it while using the phone.
Free Shipping
- Seller ships from Gainesville, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 17, 2025
- Date Updated: Nov. 17, 2025
- Date Expires: Nov. 27, 2025
- Date Closed: Nov. 17, 2025
Want to sell your Apple iPhone 15?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...