Apple iPhone 12
- LZMH15311
- Approved
- Low Price
- Expired
Apple iPhone 12
iPhone 12 • 64GB • Blue • Mint • Unlocked • Original Box Included
Mint condition iPhone 12 (Blue), model MGH93LL/A, 64GB. Fully functional and cosmetically excellent with no cracks, chips, or major scratches. Screen and body are in great shape. Clean IMEI and EID. iOS 18.7.2 installed.
Battery health is 79 percent and still holds a normal charge for daily use. Apple battery replacement is inexpensive if the buyer ever wants peak performance.
Included:
• iPhone 12 handset
• Original Apple retail box
• Verified IMEI photos included
• Fast, secure shipping
Not included:
• Charging cable or adapter
Accurate photos taken today. Phone is fully working and has been factory reset. Great value device.
Battery Health
- 79% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Georgetown, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 15, 2025
- Date Updated: Dec. 29, 2025
- Date Expires: Dec. 28, 2025
- Date Closed: Dec. 29, 2025
Want to sell your Apple iPhone 12?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Specs
| Capacity | 2815 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Super Retina XDR display | |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 162 g 5.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...