Apple iPhone 13 Pro Max
- LZMG98854
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 13 Pro Max
➡ 13 PRO MAX 128 T-MOBILE 📱 86% 🔋 ✅ WITH CHARGER 🚚 FAST & FREE SHIPPING 📦 5 ⭐️ SELLER
Works perfect everything is original never been repaired or tempered with. Photos are of actual device.
🔋 86%
✳️ 18.7 IOS
✳️ 128gb
✳️ T-mobile
Will be shipped with usb and wall plug
💲Price is firm ‼️
📦 Order will be shipped same or next day with UPS- USPS- FEDEX EXPRESS 🚚
‼️ Buyers with freight forwarder addresses are welcome to purchase, no need to ask‼️
‼️USA CONFIRMED SENDER AND PAYPAL ADDRESSES ONLY‼️
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 86% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Has moderate scratches, wear/tear
Free Shipping
- Seller ships from Portland, OR
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 14, 2025
- Date Updated: Dec. 16, 2025
- Date Expires: Jan. 14, 2026
- Date Closed: Dec. 16, 2025
Want to sell your Apple iPhone 13 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Pro Max Specs
| Capacity | 4352 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1284x2778 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 240 g 8.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...