Samsung Galaxy S21 FE 5G
$93
- LZMG49895
- Approved
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy S21 FE 5G
Fair
--%
Battery Health
128GB
6GB
Graphite
Verizon
SM-G990U2
Seller Listing Description
It was on Verizon, but is carrier unlocked.
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Item has noticeable wear. A visible dent in the back. Otherwise, the phone functions well.
Ships from
Hawley, MN
Free Shipping
- Seller ships from Hawley, MN
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 15, 2025
- Date Updated: Nov. 19, 2025
- Date Expires: Nov. 25, 2025
- Date Closed: Nov. 19, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S21 FE 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S21 FE 5G Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4500 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 163 mm 6.4 inches |
| Pixels Per Inch | 403 ppi |
Size and Weight
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 156 mm 6.1 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 177 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...