Apple iPhone 15 Pro
- LZMG44051
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 15 Pro
Mint iPhone 15 Pro (VERIZON) 1TB in Natural Titanium with ESR Clear Case & AmFilm 2x Tempered Glass
Up for sale is a like-new, mint condition iPhone 15 Pro 1TB in Natural Titanium for Verizon Wireless. Phone was purchased brand new a couple months ago and has been babied since. Looks like it was just taken out of the box. Comes with tempered screen protector installed. Has 100% battery capacity. Is on iOS 17 out of the box. Will come with original box and all original accessories still in factory packaging. Will come with a brand new in box ESR clear case and a brand new in box case of AmFilm 2x tempered glass (please refer to pictures). Will ship same day as receiving payment. Please reach out with any questions. Thank you!
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Signal Hill, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 15, 2025
- Date Updated: Nov. 22, 2025
- Date Expires: Nov. 25, 2025
- Date Closed: Nov. 22, 2025
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...