Samsung Galaxy Note 10 Plus
$284
- LZMG28160
- Approved
- Expired
Samsung Galaxy Note 10 Plus
Mint
--%
Battery Health
256GB
12GB
Aura Glow
T-Mobile
SM-N975U
Absolutely MINT LIKE NEW Note 10+
Like brand new, includes the original box and unused accessories (power block, cable, USB adapter, sim tool) plus 2 cases. One case even has bumpers applied to avoid scuffs when placing on a surface. Screen is perfect. Lens protector on rear camera.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Buffalo, NY
5.0 of 5.0 stars,
1 rating
Free Shipping
- Seller ships from Buffalo, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 15, 2025
- Date Updated: Feb. 2, 2026
- Date Expires: Feb. 1, 2026
- Date Closed: Feb. 2, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy Note 10 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 10 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4300 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 172 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 495 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 196 g 6.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...