Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020
- LZMG26497
- Approved
- Low Price
- Canceled
Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020
iPad Pro 12.9” 500GB
Excellent, lightly used condition! 500GB. Unlocked!
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Excellent, lightly used condition! 500GB. Unlocked!
Seller Listing Addendum
All devices are fully tested and ready for re-use.
Free Shipping
- Seller ships from Columbus, OH
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
We ship UPS ground with tracking or USPS Priority with tracking. We only ship to the address provided at checkout and associated to your PayPal account. We ship within 24 hours.
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
If there is an issue with your purchase please get in touch with us and we will resolve the issue by offering a replacement or full refund. We also provide a paid return label if you need to return it!
Cancellations are subject to a restocking fee to cover PayPal Fees and Shipping.
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 14, 2025
- Date Updated: Nov. 20, 2025
- Date Expires: Nov. 24, 2025
- Date Closed: Nov. 20, 2025
Want to sell your Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020 Specs
| Capacity | 9660 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 2048x2732 |
| Screen Size | 328 mm 12.9 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 215 mm 8.5 inches |
| Height | 281 mm 11.1 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 641 g 22.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...