Apple iPhone 12
- LZMG23101
- Approved
- Low Price
- Canceled
Apple iPhone 12
Verizon iPhone 12 128GB w/ case and charging cable
For Verizon not unlocked for other carriers. The imei is clean and swappa has verified it.
The battery was replaced. I have a phone repair business so I changed it myself. 2 year warranty on the battery. If u have any issues I can replace it for free.
There is a screen protector on it that looks fine just a tiny chip on the corner. Not on the actual screen. Just the screen protector.
Comes with case and charging cable. Works great.
I am a little new to swappa but a friend showed me the site and hoping to become regular seller here. I’m willing to give a 30 day return period included. 2 years warranty on the battery. Device is tested and works great.
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor wear, some fading around the side but almost mint condition I would say. Looks great.
Free Shipping
- Seller ships from Kapolei, HI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 14, 2025
- Date Updated: Nov. 22, 2025
- Date Expires: Nov. 24, 2025
- Date Closed: Nov. 22, 2025
Want to sell your Apple iPhone 12?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Specs
| Capacity | 2815 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Super Retina XDR display | |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 162 g 5.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...