Apple iPhone 11 Pro
- LZMG19117
- Approved
- Low Price
- Canceled
Apple iPhone 11 Pro
Well-Kept iPhone 11 Pro 256gb Green
iPhone 11 Pro running iOS 18.3.1
Green
256 GB
Apple Brick and Cable Included
Let m elbow of you have any questions.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
***NEAR MINT ***
***Battery Health 90%***
No scratches on screen, rear case, or camera lenses. Only mild signs of use are on the sides. Single owner, bought new through Verizon.
Everything works perfectly, even had a new batter installed a while back.
Comes with Apple charger brick and cable. No original packaging included.
Free Shipping
- Seller ships from Thousand Oaks, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 15, 2025
- Date Updated: Dec. 1, 2025
- Date Expires: Dec. 22, 2025
- Date Closed: Dec. 1, 2025
Want to sell your Apple iPhone 11 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Pro Specs
| Capacity | 3046 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1125x2436 |
| Screen Size | 147 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 463 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 144 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 188 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...