Apple iPhone 17 Pro Max
- LZMF32825
- Approved
- Featured
- Low Price
- Expired
Apple iPhone 17 Pro Max
➡ 17 PRO MAX 256 *NEW*📱 100% 🔋 ✅ WITH CHARGER 🚚 FREE 2 DAY EXPRESS SHIPPING 📦 5 ⭐️ SELLER
Brand new with white film on the phone, it has not been activated yet. Photos are of actual device.
🔋 100%
✳️ 256gb
✳️ T-mobile or other USA carrier that it will activate with since phone is (US reseller Flex) read more about it here --->https://swappa.com/faq/answer/us-reseller-flex-policy?srsltid=AfmBOoo9Dw7SwGI08M9D8CMDWNgosS7IKicL_hyTJkpoqceYvamWCxYW
Works perfect and will be shipped with Apple Original usb-c cable
💲Price is firm ‼️
📦 Order will be shipped same or next day with UPS- USPS- FEDEX EXPRESS 🚚
‼️ Buyers with freight forwarder addresses are welcome to purchase, no need to ask‼️
‼️USA CONFIRMED SENDER AND PAYPAL ADDRESSES ONLY‼️
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Portland, OR
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 14, 2025
- Date Updated: Nov. 25, 2025
- Date Expires: Nov. 24, 2025
- Date Closed: Nov. 25, 2025
Want to sell your Apple iPhone 17 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 17 Pro Max Specs
| Longevity | 39 hours |
| USB | USB-C |
| Built-in rechargeable lithium-ion battery; video playback up to 39 hours; streamed video playback up to 35 hours | |
| Fast-charge capable: up to 50% in 20 minutes with 40W adapter or higher (USB-C) | |
| MagSafe wireless charging up to 25W; Qi2 wireless charging up to 25W | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2868x1320 |
| Screen Size | 175 mm 6.9 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Super Retina XDR display; 6.9-inch (diagonal) all-screen OLED; ProMotion up to 120Hz | |
| Size | 163.4 x 78.0 x 8.75 mm |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 233 g 8.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...