Google Pixel 9
- LZME40665
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 9
Google Pixel 9 (Unlocked), 128gb, Great condition
Comes with Spigen tough armor case. Great condition, minor show of wear along the bezel of the camera piece which extends out the back of the phone which is only cosmetic, no issues with the camera itself or damage to the camera.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor scuffs along the edge of the bezel of the camera without any damage to the camera itself. Otherwise close to mint condition.
Free Shipping
- Seller ships from Chicago, IL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 13, 2025
- Date Updated: Nov. 20, 2025
- Date Expires: Nov. 23, 2025
- Date Closed: Nov. 20, 2025
Want to sell your Google Pixel 9?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Specs
| Capacity | 4700 mAh |
| Longevity | 24 hours |
| USB | USB-C |
| Typical 4700 mAh (minimum 4558 mAh) | |
| Fast charging (up to 55% in ~30 min with Google 45W USB-C charger, sold separately) | |
| Fast wireless charging (Qi-certified); Battery Share | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1080x2424 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch OLED (Actua); 1080 x 2424; 60–120 Hz | |
| Size | 152.8 x 72.0 x 8.5 mm; 6.0 x 2.8 x 0.3 in; 198 g; 7 oz |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 153 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 198 g 7.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...